ראשי » כללי » וול סטריט חולמת על מניית ה-$1000

וול סטריט חולמת על מניית ה-$1000

מניית אלפאבית alphabet החדשה והחדשנית של גוגל עדיין הולכת בגדולות

מאת צוות פה שם

יום לאחר דו"ח-הרווח הראשון והמפורט של אלפאבית, החברה-אם החדשה והחדשנית של גוגל, מניית החברה קישטה את וול סטריט בצבעי הכחול, אדום וצהוב העליזים שכה מזוהים עם החברה. מעודדת מדיווח על רווחים מעבר לציפיות האנליסטים ברבע האחרון של 2015, בורסת ניו יורק הטיסה את המנייה מעלה לשיא של 794 דולר.

גוגל, הבעלים של החיפוש והמודעות, יוטיוב, שירותי הענן, ״גוגל דרייב״ וג׳ימייל, פרסמה עלייה ברווחים של 18% באותו רבעון ללא פחות מ-21.2 מיליארד דולר. כשחברה-בת עושה מעל 20 מיליארד דולר בשלושה חודשים, אפשר להבין את התלהבות וול סטריט מהאם-אימא שלה. הקרדיט, כמעט תמיד, הולך להורים.

זה היה יום אופורי לאלפאבית. היא עברה את אפל בשווי כולל וקטפה את הכתר של ״החברה בעלת השווי הגדול בעולם״ תודות להמראת שווי המנייה אל 547 מיליארד דולר (לעומת 530 מיליארד של אפל). אפל מצדה ספגה רק ירידה קטנה למנייה שלה, 0.8%.

ואז התחילו הספקולציות. הן זרמו מכול המוסדות הפיננסים החשובים בעולם ועסקו בחלום הרטוב של אנליסטים – שמניית אלפאבית תעלה בכ-20 ומשהו אחוזים נוספים ותגיע למספר הנכסף של 1000. ״דויטשה בנק״ היה זה שהוביל מברלין את הספקולציות כשהעלה את המטרה שלו למנייה מ-900 דולר ל-1080. ואז בא המבול.

הסיבה למסיבה לא ברורה. גוגל אמנם פרסמה דוח הכנסות יפה לרבע האחרון של 2015, אך חברות-הבת האחרות של אלפאבית נוגסות ברווח הזה עם הפסד כולל של יותר מ-3 מיליארד דולר.

losses

הרווח של גוגל בכחול, ההפסדים של החברות האחרות באפור

אך זה היה כאמור יום מלא אופטימיות, יום שבו וול סטריט הרשתה לעצמה לחלום על ״סופר-מניה״. אבל אז הגיע יום המחרת. כמו להתעורר אחרי מסיבה פרועה ולהבין שכול מה שהיה נראה ״מהמם״ אתמול, למעשה די סטנדרטי. וול סטריט כמו התאפסה על עצמה, קצת מבוישת מההתלהבות המוקדמת, ושלחה את המניה של אלפאבית לצניחה די חופשית של עד ל-726.95 (מ-794 ביום הקודם), ירידה של כמעט חמישה אחוז.

alphabetstock

מה קרה בין לבין? האמת, שום דבר. מדוע ב-2 בפברואר מניית אלפאבית הייתה שווה כמעט 800 דולר ולמחרת הרבה יותר קרוב ל-700 דולר? כמו שאומרים באנגלית, It's anyone's guess.

התנודות האלה הן בעיקר אינדיקציה לכך שבוולסטריט הכול אפשרי. יום אחד אופטימיות חסרת גבולות ולמחרת, אולי אחרי שהתעמקו בחברות-הבת האחרות של אלפאבית, שיונקות מזומנים מגוגל, הבינו המשקיעים שהדרך לרווחיות בכל החברות של האימא עוד ארוכה.

ואגב מניה בשווי אלף דולר – יש שלוש חברות הסוחרות ברקיע השביעי הזה. המניה של Priceline.com , אתר המציע השוואות מחירים ומבצעים בתחומי תיירות – מלונות, טיסות, רכבים להשכרה – נסחרת ב-1,047 דולר. חברת ספנות ומסחר שלא ידועה לציבור, Seaboard , נסחרת ב-2,952 דולר למניה. והשיאנית הגדולה, Berkshire Hathaway, חברת-העל של וורן באפט, המריאה לערך הדמיוני של 189,861 דולר למניה אחת בודדת.

לכן, פירוש הדבר כנראה הוא כי אלפאבית לא אמרה את המילה- והדולר – האחרונים. פה שם עוקב בגלל הסיפור המעניין. ולדעת האתר עוד יהיו לו פרקי המשך.

ראו כאן את הפוסט הקודם

 

4 בפברואר, 14:30

השאר תגובה

כתובת המייל שלכם לא תפורסם. שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

Facebook Iconfacebook like buttonRSS