ראשי » כללי » טראמפ ואדומי-העורף

טראמפ ואדומי-העורף

הישגי סנדרס וקלינטון בצפון, וטראמפ כובש עמדות בדרום

בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית, 8 במרץ, במיסיסיפי ניצחה קלינטון בהפרש עצום והבטיחה לעצמה את 41 הצירים שמדינה זו תשלח לוועידת המפלגה ביולי. הניצחון במדינת הדרום היא הוכחה נוספת לתמיכה הגדולה ולמאגר ההצבעה החזק שיש לקלינטון בקרב המצביעים השחורים. ברני סנדרס השקיע באחרונה מאמצים לנגוס מבסיס התמיכה שיש לקלינטון בקרב השחורים, אך כנראה בלי הצלחה.

ניצחונו של דונלד טראמפ במיסיסיפי והפער המשמעותי שהשיג במדינה זו מול יריביו טד קרוז ומרקו רוביו מוכיחים כי טייקון הנדל"ן ממנהטן הצליח למצוא מסלול ללבם של מצביעים בדרום – למרות המתקפה המסיווית נגדו שמובילים באחרונה בכירים רפובליקאים.

לתוצאות במישיגן משמעות רבה יותר למתמודדים בשני המרוצים. מישיגן היא מדינה חשובה, ונמנית עם המדינות שלתוצאות הבחירות בהן השלכות על תוצאות בבחירות במדינות אחרות. ההישג של סנדרס שם, גם אם דחוק ביותר ובפער של כ-1%, הוא ביטוי למשבר הכלכלי המעיק על מדינה זאת בשנים האחרונות, במיוחד מצוקת תעשיית המכוניות בדטרויט.

סנדרס תקף את קלינטון על תמיכתה בהסכמי סחר שארה"ב חתמה עם ארצות אירופיות וניצל את דעת המומחים שהסכמים אלה פגעו במפעלי התעשייה הפזורים במדינת מישיגן. מה שסייע לסנדרס לגבור על קלינטון הוא גם האחוז הגבוה של סטודנטים במוסדות החינוך הגבוה במדינה שרובם הגדול אוהדים את סנדרס בגין הטפתו ללימודים חינם בקולג'ים.

התוצאות חשובות, אבל בשום פנים אינן בעלות השפעה משמעותית על סיכויי המתמודדים להשיג את המינוי למועמדות לנשיאות. המבחן האמיתי למתמודדים, במיוחד במרוץ הרפובליקאי, יהיה בבחירות המוקדמות שיתקיימו ביום שלישי הבא (עוד "סופר טיוזדיי") במדינות כמו פלורידה, אוהיו ומיזורי.

09 במרץ, 17:00

השאר תגובה

כתובת המייל שלכם לא תפורסם. שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

Facebook Iconfacebook like buttonRSS