ראשי » שם, שם » לא סופר-משחק, ובכל זאת

לא סופר-משחק, ובכל זאת

מאת אסף דודאי

זה לא היה המשחק שב-NFL קיוו לו על מנת לחגוג יובל. אמנם אלמנט ההפתעה נתן הופעה גדולה מהחיים – ה״דנוור ברונקוז״ ניצחו את ה״קרלויינה פנתרז״ 24-10 (ראו כאן את התקציר), בניגוד לכל הציפיות. אך זה היה משחק ממש לא מרגש. ניצחה בו ההגנה של הברונקוז, לא ההתקפה שלהם. אפילו הטאצ׳דאון הראשון שלהם הושג על-ידי ההגנה דרך חטיפת כדור לפנתרז ההמומים.

בראש הקבוצות ניצבו שני קווטרבקים מאכזבים. את הברונקוז הוביל פייטון מאנינג הוותיק, בן 39, גיל גריאטרי בליגה. למאנינג קריירה מפוארת מאחוריו, אך הוא לא הבריק כפי שהוא יודע. במהלך העונה זרק רמזים עבים שזה יהיה המשחק האחרון שלו, אך החמיץ הזדמנות פז לפרוש בשיא. לפחות יפרוש כמנצח.

מהצד השני של המגרש אכזב קאם ניוטון, הקווטרבק הססגוני של הפנתרז שנתן משחק מה-זה חלש. בסופרבול הראשון שלו כנראה שההתרגשות השפיעה עליו. אחרי עונה מבריקה שבה זכה בתואר ״השחקן הטוב ביותר״ MVP (Most Valuable Player) של העונה כולה, הקווטרבק השחור – ציפור נדירה בליגה – הפיל כדור פעמיים ועלה לקבוצתו בנקודות קריטיות.

ההישענות על ההגנה של הברונקוז, גם לקראת ניצחון, זו אכן אסטרטגית משחק מבאסת לצפייה, אך היא עשתה את העבודה. וון מילר, שחקן הגנה של הברונקוז, שלא נתן מנוח לניוטון, זכה בתואר ״השחקן הטוב ביותר של המשחק״: הפעם העשירית בלבד בהיסטוריה של הסופרבול ששחקן הגנה זוכה בתואר.

2

מאנינג וניוטון: שני מאכזבים שנתנו להגנה להוביל        צילום: AP

במופע החצי ״קולדפליי״ נראו כנטע זר בתוך המסיבה שהובילו ביונסה וברונו מארס. הלהקה הבריטית-גיקית, והדילוגים הגמלוניים של כריס מרטין, נבלעו בתוך האנרגיות המטורפות של ביונסה ומארס. וכשהשלושה שרו ביחד קולו של מרטין, סולן קולדפליי, בקושי ונשמע. לא ברור איך מכונת הבלדות הדביקות הגיעה בכלל למופע החצי של הסופרבול.

מרטין וחבריו לחלוטין לא הבינו במה מדובר כשהזמינו אותם לשידור-החי המבוקש ביותר בארה״ב. ארבעתם עמדו מכווצים בצד הבמה, שרים זה לזה כאילו הופיעו באיזה מועדון עם 300 צופים. ברגע שברונו מארס עם החבורה העליזה שלו עלו על הבמה, ואחריהם ביונסה עם פלוגות הרקדניות שלה, קולדפליי הפכו לזיכרון מטושטש.

וחוויית הצפייה בסופרבול בישראל מבאסת. במקום הפרסומות המושכות נדחפו קטעי-מעבר משמימים. ובאולפן רון קופמן ושות' ליהגו על דברים שנראה בעליל כי אינם באמת מבינים בהם. גם צוות שדרים, לא רק נבחרת על המגרש, צריך לרענן לפעמים.

ולכן, כשירות לציבור מאוכזב, הנה כמה מהפרסומות המצחיקות של הסופרבול:

08 בפברואר, 15:30

השאר תגובה

כתובת המייל שלכם לא תפורסם. שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

Facebook Iconfacebook like buttonRSS