ראשי » כללי » מדינת תל אביב תחת אש

מדינת תל אביב תחת אש

ושתי הערות על נושאים נלווים: פרשנים ואופנוענים

מאת צוות פה שם 

זה הגיע גם ללב העירוני של המדינה. די מפתיע שלא עד כה. לא ברור עדין מי, למה. אבל כך או אחרת, אקלים האלימות לא יכול היה לפסוח על העיר המסמלת ביותר את ישראל, לבד מהבירה. אף גורם פלסטיני לא הזדהה או נטל אחריות. אולם איומי-נקם נשמעו תכופות מאז חיסולו בסוריה של אחד מאבות-הטרור.

סמלי היה גם היעד. בר תל אביבי פופולארי. במקרה זה מלא בחוגגי יום-הולדת.

terror2
ירי בדיזינגוף: אקלים האלימות מגיע גם ללב העירוני של המדינה     צילום: maariv

הצילומים שתיעדו את האירוע ואת היורה מרמזים אולי על מעשה טרור. אך פרשנים, ללא ממצאים, טענו כי אופי הירי – שהתחיל בניסיון לירי בודד – מרמז אולי על סוג אחר של מבצע. הוא השתמש ככל הנראה בעוזון, עוזי קצר-קנה אך עם מחסנית של יותר מ-10 הקליעים של הרגילים.

המשטרה פשטה על בתי-דירות ולדירות מסוימות בהם. מקורות טענו כי הסריקות נעשו עקב מידע במאגרי המודיעין על קשר בין חשודים אל בתים אלה בהקשרים אחרים. טענה אחרת הייתה, כי דיירים דיווחו על אלמוני חשוד במדרגות ביתם.

שניים מהפצועים נהרגו, 16 אחרים במצב קשה או בינוני. רקע פלילי נשלל גם כאשר נמצא כעבור זמן פצוע נוסף, במצב בינוני, בצפון העיר. קשיי החשיפה נובעים גם מהאפשרות, לפי עדויות שונות, כי היורה הסתלק מהמקום על אופנוע. לא קל לאתר אופנוען חשוד מסתובב בעיר, או בכבישים ראשיים, במהירות מסחררת ובפיתולי-נסיעה מסחררים.

סכנה זאת לא סחררה עד כה את המשטרה אל מבצע חיסול של התופעה הנפוצה, בטרם יחסלו אופנוענים מופקרים עוד מקורבנותיהם.

                       *       *       *

תל אביב נסגרה בשעות אחר-הצהריים המוקדמות, תוך כדי המצוד. רק פיגוע המוני יכול לסגור את העיר הזאת.

ושתי הערות-שוליים. *המלצת ראש-העיר חולדאי נכונה: בלי ספקולציות. הנטייה הזאת היא תחליף משומש, בלתי מועיל, למידע מבוסס. *ועוד אחת: כתבים/ות נוהגים להשתמש עד-זרא במלים "מדובר ב…", "אני מדבר/ת על…" את זה אנחנו יודעים. ועולות על העצבים גם מלות הפתיחה הנבובות: "בוקר טוב [גם במקרי רצח], כן, יונית, נכון. אני מדבר על … ". די!

1 בינואר, 17:33

השאר תגובה

כתובת המייל שלכם לא תפורסם. שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

Facebook Iconfacebook like buttonRSS