ראשי » למה ? » המפכ"ל צריך ללכת הביתה

המפכ"ל צריך ללכת הביתה

ההסברים המפוקפקים של המפכ"ל רק מחמירים את אשמתו

מאת צוות פה שם

כינינו אותו "המפקלק"ל". עכשיו אפשר להוסיף גם "המבולבל".

להצדקת התבטאותו על התעניינות מיוחדת של המשטרה ביוצאי אתיופיה, אמר אלשיך כי "זה טבעי שהשוטרים חושדים בהם יותר מאשר במישהו אחר". אולי גם מכים ויורים בהם יותר. מדוע? משום ש"בכל העולם מהגרים וצעירים מעורבים יותר בפשיעה".

שאלות אחדות לאי-כבוד המפכ"ל:

  1. האתיופיים נשארים בצעירותם? לפני דור, "פולנים" רבים שבשעתם היו גם הם מהגרים כינו את עולי צפון אפריקה "מרוקו סכין". זה היה לאחר שקודם לכן המציאו את "יקה פוץ" על עולי-גרמניה. למה? כיוון שהללו התאהבו בתל אביב וברחוב בן-יהודה, נברו קודמיהם בשפה הגרמנית שלמדו אי-פעם בפולין וכינו את המקום "רחוב בן-יהודה שטראסה". היה זה כמובן לגלוג על קשיי היקים בעברית. כעבור זמן-מה התערו יוצאי מדינות-ערב באווירה הישראלית וסיגלו את ההרגל האנטי-עדתי עם "פולני מסריח", "רוסי חרה" וכיוצא באלה.
  2. אלשיך הוסיף לדווח, כי אשמת מהגרים וצעירים הוכחה "בכל המחקרים בעולם ללא יוצא מן הכלל". הוא קרא את כולם? בכל מקרה, המשיך לנסח ברשלנות דוחה: "המוח של שוטר חושד במהגר צעיר יותר מאשר אילו היה מישהו אחר"
  3. אכן, נכון שלפי נתוני משרד המשפטים שיעור כתבי-האישום נגד קטינים יוצאי אתיופיה גבוה בהרבה מאשר בכלל האוכלוסייה. אך זה עניין שעל המפכ"ל לטפל בו בדיסקרטיות – ועם תוצאות: לא לרכל עליו.  

11

יותר מדי תהיות ו"פאשלות" אופפות את כהונתו, אלשיך. צילום: לע"מ

בעיני פרשנים ומומחי-משפט אלשיך חשוד גם ביחס מועדף שהוא מעניק לכאורה לראש הממשלה סביב חקירות המשטרה עליו.

כפי שדווח בשעתו בפוסט הסמוך, לאלשיך היסטוריה ציבורית בעייתית. נא ראו. בין היתר מפורטים שם קשריו עם נתניהו לאורך זמן – והרקע שלהם.

לכן, אולי "טבעי" שהחשד ייפול גם עליו. יותר מאשר על מישהם אחרים בצמרת.   

ובינתיים, נשים מקבוצת ״אמהות על המשמר״ מפגינות מול ביתו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן בדרישה לפיטורי אלשיך. דוברת האגודה למען יהודי אתיופיה אמרה: ״אנחנו כאן כבר 30-40 שנה. שירתתי פה בצבא, התחתנתי ויש לי בן בסדיר. עד מתי נהיה מהגרים ועולים?״

31 באוגוסט, 13:30

השאר תגובה

כתובת המייל שלכם לא תפורסם. שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

Facebook Iconfacebook like buttonRSS