ראשי » Uncategorized » תעלומת הרומן החשאי בין המשטרה לקואופ' "דן"-חסכן

תעלומת הרומן החשאי בין המשטרה לקואופ' "דן"-חסכן

״מח״ש החלה לחקור חשדות לשוחד שקיבלו בכירים במשטרה מחברת האוטובוסים 'דן' … סגן ניצב ובכיר נוסף נעצרו, עשרות שוטרים זומנו לחקירה … גמלאים של דן צוותו כ׳מתנדבים׳ במחלקת התנועה של המשטרה, אך קיבלו שכר על כך מקואופרטיב 'דן' … גורם בכיר במח"ש הבהיר כי בידיהם תיעוד ברור של נוהל זה שנהוג במשך שנים … בתמורה דאגה המשטרה להקלות באכיפה לטובת נהגי דן, כגון העלמת דוחות תנועה ובדיקות זיהום אוויר … השוטרים זכו להנחות משמעותיות לנסיעות בחברת-הבת של דן, ׳יונייטד׳, בעיקר ביציאות מאורגנות לחופשות באילת …

״מח״ש סבורים שגורמים רבים במשטרה וב'דן' ידעו על הסידור ביניהם, שנמשך כבר שנים ארוכות … יתכן כי כבר בימים הקרובים תצליח מח"ש לרקום עסקה עם עדי תביעה ועד-מדינה בפרשה…״

משטרה ודן ביחד

קואופרטיב "דן"-משטרה.: יד רוחצת ולוחצת יד

(אין כמו אחוות גברים על מנת להריץ קומבינה שכזאת. ההפתעה הגדולה בפרשייה היא שגבות לא הורמו בהפתעה כשנחשפה. כי זה היה די ידוע, ללא הוכחות. מישהו ראה אי-פעם אי-שם שוטר עוצר אוטובוס בתל אביב ורושם לו דוח? שוטרים שלא היו בסוד העסקה רשמו לעתים ואח"כ, כנ"ל, הם נמחקו במאה המשטרה.

עוד סגן ניצב נעצר. האם נותרו במשטרת ישראל די קצינים בכירים בתפקיד פעיל? הסתירה המכוערת בעבודת המשטרה הולכת וגדלה. גוף שאמור לעמוד על משמר חוקי המדינה מוכיח, שוב, את מתודת העבודה שלו: חוקים חלים על אזרחים וחברות בלתי מוגנות, לא על שוטרים.

הקואופרטיב "דן" מימש את שמו באופן בלתי צפוי: קואופרטיוויות מלאה עם נציגי החוק בכבישים. הקשר הסמוי וארוך השנים בין משטרת ישראל לחברת האוטובוסים מלמד שוב כי רבים בקצונה הבכירה והבינונית פועלים דרך קבע מתחת לרדאר המשטרתי, או מעליו.  

זאת עוד שאלה טובה מדוע וכיצד המתינה החשיפה לעיתון – "מעריב".  קואופרטיוויות מושלמת נגלתה גם במשטרה בתוך "דן" – דן חסכן: הרי רבים מאוד ידעו על השוחד ההדדי, שבו היו מעורבים במשך השנים אלפים. עם הזמן, צר לומר, יותר מדי ספקות יש כלפי המחזיקים כאן בהגה – מ-רא"המ-הם ומטה).    

לחצו כאן לקריאה נוספת.

 

26 בנובמבר, 17:02

השאר תגובה

כתובת המייל שלכם לא תפורסם. שדות המסומנים ב-* הם שדות חובה

Facebook Iconfacebook like buttonRSS